Plezier in sport soms ver te zoeken

 

vrijdag 11 maart 2016
Begin deze week werden Dennis Heus en Marc Orval afzonderlijk benaderd door twee studenten van de journalistieke opleiding in Tilburg. Ze hadden binnen hun opleiding de opdracht gekregen om een item te maken over sportiviteit en respect en agressie op en langs de sportvelden. Via Google kwamen ze bij Venloverbroedert uit en dat heeft het volgende item opgeleverd:

In Venlo proberen veertien voetbalclubs, de gemeente en de scheidsrechtersvereniging Venlo samen het geweld en discriminatie zoveel mogelijk tegen te gaan. Marc Orval van voetbalvereniging HBSV is initiatiefnemer van het project. Onder Venloverbroedert vallen verschillende projecten die het sporten leuker moeten maken. “Wanneer een speler van onze club zich zo ernstig misdraagt dat hij niet meer bij onze vereniging mag spelen geven wij dit door aan andere clubs. Wij proberen zo te voorkomen dat deze speler zijn wangedrag voortzet bij een andere club”, vertelt Dennis Heus van Venlosche Boys. Zijn vereniging is een van de veertien clubs die mee doen aan het project Venloverbroedert. Wij gingen langs bij Venlosche Boys en HBSV. Het gehele artikel is hier te lezen.

Venloverbroedert from Itske Eertink on Vimeo.